12.11.2016 18:30 – 19:00Malá sála

Diskusia: Cezhraničná spolupráca a budúcnosť permakultúry

O plánovanom vzdelávaní farmárov a ako si vieme pomôcť cez hranice.

Účinkujúci

Katka Horáčková

Katka Horáčková, permakulturní zahradnice, bylinářka a lektorka permakulturních, semenářských a bylinkářských kurzů. Věnuje se poradenství v biopěstování a zakládání zahrad, vyrábí hojivé masti, pořádá kurzy zaměřené na zakládání zahrad, uchovávání osiva, zpracování bylin, a to vždy s praktickou částí jako nedílnou součástí programu.

Čítajte viac →

Pavlo Ardanov, PhD

Pre mňa sebestačnosť znamená uspokojenie väčšiny svojich potrieb v rámci regiónu, v ktorom žijem, pričom som súčasťou podprujúcej sa skupiny.

Čítajte viac →

Jozef Fekiač

Som permakultúrny dizajnér a bývalý predseda organizácie Permakultúra SK, venujem sa dizajnu pozemkov, workshopom a vzdelávaniu. Pri tvorbe festivalu som od jeho druhého ročníka v úzadí ako jeden z ľudí zodpovedných za to, že sa o festivale a jeho náplni včas dozviete. Aktuálne som sprievodcom v detskom Lesnom klube Dúhovej školy. Som ešte stále začínajúci gazda – okrem pokusov s jedlou lesnou záhradou a bezorebným pestovaním sa snažím venovať aj zapájaniu zvierat do procesu spracovania pôdy, zaujíma ma hlavne hľadanie rovnováhy medzi prospešnou a deštrukčnou silou ošípaných.

Čítajte viac →

Comments

comments