Pavlo Ardanov, PhD

Pre mňa sebestačnosť znamená uspokojenie väčšiny svojich potrieb v rámci regiónu, v ktorom žijem, pričom som súčasťou podprujúcej sa skupiny.


Pavlo Ardanov dokončil svoj PDC v roku 2011 a Prípravu učiteľov permakultúry s Georgom Sobolom  v roku 2013. V roku 2012 získal titul PhD v rastlinnej fyziológii na Univerzite v Oulu so špecializáciou na interakcie rastlín a mikróbov. Pavlo je spoluzakladateľom a stojí na čele mimovládnej organizácie “Permakultúra na Ukrajine”, permakultúrny učiteľ, dizajnér a prekladateľ (pozri Publishing the First Ukrainian Permaculture Book Fundraiser). Od roku 2012 je Pavlo jedným z európskych delegátov v rámci Medzinárodnej permakultúrnej konferencie a Konvergenčnej rady.

Pre mňa sebestačnosť znamená uspokojenie väčšiny svojich potrieb v rámci regiónu, v ktorom žijem, pričom som súčasťou podprujúcej sa skupiny.

Moja stránka a kontakt:

pavlo.ardanov(et)gmail.com+380-96-947-1612,
The head of the NGO “Permaculture in Ukraine”: http://www.permaculture.in.ua/
Google group (Email newsletter): http://groups.google.com.ua/group/permaukr
Facebook web: https://www.facebook.com/PermacultureUkraine

Comments

comments

Vyučený v odbore “Operátor Ekotechnologických Zariadení” na chemickom učilišti. Nadšenec permakultúry, trvalo udržateľného hospodárstva a ekologického poľnohospodárstva. Zaoberám sa najmä Akvapóniou – technológiou, ktorá kombinuje chov rýb a pestovanie rastlín, ako aj možnosťou jej uplatnenia a prevádzkovania v našich klimatických podmienkach...

Publikované .
Prečítajte si ďalšie články z kategórie: