RNDr. Silvia Szabóová

Permakultúre sa venujem nielen doma, ale aj vo svojej práci, v SOSNE vyše 20 rokov pomáham tvoriť prírodné záhrady na celom Slovensku.


Som dobrodružný typ, ktorý  veľa a rád cestuje, nielen po Slovensku, ale rada spoznávam iné krajiny, ľudí,  hlavne na východ od Slovenska – Himaláje, Kaukaz. Aj tam vidím, kde všade sa dá pestovať, ako skromne  a zmysuplne sa dá žiť a podporovať život. Snažím sa podporovať inakosť, rozmanitosť, ktorá dáva nášmu životu ďalšiu dávku hĺbky a tolerancie. Permakultúre sa venujem nielen doma, ale aj vo svojej práci, v SOSNE vyše 20 rokov pomáham tvoriť prírodné záhrady na celom Slovensku. Pracujem v Ekocentre SOSNA, kde sa venujem vzdelávacím zážitkovým programom.

Sebestačnosť – Nezávislosť od systému, sloboda a potom kopec práce. Ak človek chce byť nezávislý, potrebuje na sebe pracovať, posúvať sa ďalej, a robiť, siať, sadiť,  spracovávať úrodu. Každá záhrada potrebuje starostlivosť, aj permakultúrna. Dobré je  zmeniť mýtus, že  o permakultúrnu záhradu sa nie je potrebné starať. Tak ako človeku, tak aj záhrade je potrebné venovať energiu, starostlivosť, lásku.

Moja stránka:

 www.sosna.sk

facebook: ekocentrumsosna 

Comments

comments

Vyučený v odbore “Operátor Ekotechnologických Zariadení” na chemickom učilišti. Nadšenec permakultúry, trvalo udržateľného hospodárstva a ekologického poľnohospodárstva. Zaoberám sa najmä Akvapóniou – technológiou, ktorá kombinuje chov rýb a pestovanie rastlín, ako aj možnosťou jej uplatnenia a prevádzkovania v našich klimatických podmienkach...

Publikované .
Prečítajte si ďalšie články z kategórie: