Pavol Konárik

Mojím zámerom je dostupnými technológiami minimalizovať závislosť na vonkajších energetických zdrojoch a zachovať pri tom čo najväčší užívateľný komfort.


Profesne  sa niekoľko rokov venujem oblasti energetických riešení a poradenstva pri vykurovaní, chladení, vetraní a pod. s čo najväčším využitím obnoviteľných zdrojov. Zaujíma ma prepojenie týchto technológií do funkčného celku s ohľadom na efektívnosť a finančnú únosnosť s ohľadom na zachovanie platných noriem SR.  Mojím zámerom je dostupnými technológiami minimalizovať závislosť na vonkajších energetických zdrojoch a zachovať pri tom čo najväčší užívateľný komfort.

Sebestačnosť – Sebestačnosť,  u mňa hlavne energetická, je ideálny stav, v ktorom všetky nároky na energiu vieme v danom čase a objeme vytvoriť pomocou obnoviteľných zdrojov – slnka, vody a vetra.

Moja stránka:

 www.teplochladno.sk

Comments

comments

Vyučený v odbore “Operátor Ekotechnologických Zariadení” na chemickom učilišti. Nadšenec permakultúry, trvalo udržateľného hospodárstva a ekologického poľnohospodárstva. Zaoberám sa najmä Akvapóniou – technológiou, ktorá kombinuje chov rýb a pestovanie rastlín, ako aj možnosťou jej uplatnenia a prevádzkovania v našich klimatických podmienkach...

Publikované .
Prečítajte si ďalšie články z kategórie: