Paulína Urdová

Vážim si pôdu ako drahocenný základ, z ktorého pochádzajú všetky potraviny. Veľa som čítala, hľadala najlepšie spôsoby, ako žiť v súlade s prírodou. Som bohatšia o mnohé vedomosti a zručnosti získané pri pestovaní zeleniny, drobného ovocia, pri budovaní rôznych záhradných prvkov. Mnoho vecí som robila inak. Keď sa ma na to ľudia pýtali, objavila som v sebe učiteľský talent. Nadobudla som veľa skúseností […]


Vážim si pôdu ako drahocenný základ, z ktorého pochádzajú všetky potraviny. Veľa som čítala, hľadala najlepšie spôsoby, ako žiť v súlade s prírodou. Som bohatšia o mnohé vedomosti a zručnosti získané pri pestovaní zeleniny, drobného ovocia, pri budovaní rôznych záhradných prvkov. Mnoho vecí som robila inak. Keď sa ma na to ľudia pýtali, objavila som v sebe učiteľský talent. Nadobudla som veľa skúseností s lektorskou prácou, so všetkými vekovými kategóriami, so školami všetkých typov. Permakultúrou žijem, lektorujem kurzy, napomáham pri budovaní Školy permakultúry.

Aký význam pre Vás majú „Stavby“ a ako vnímate význam či už tohto slova, alebo jeho obsahu?

STAVBY sú pre ľudí, zvieratá, aj pre krajinu, ale aj pre spoločnosť. Takou je pre mňa Stavba Školy permakultúry. Som človek, ktorý chce byť pri tvorbe vízie a stratégie budovania školy, chcem byť pri ukladaní základných kameňov tejto inštitúcie.

Prečítajte si ďalšie články z kategórie: