MSc. Zdenka Korísteková

V posledných 4 rokoch je mojou najvätšou srdcovou záležitosťou prístup zameraný na riešenie a brief koučing. V spolupráci s Co/Man a Solutionsurfers, Švajčiarsko spolulektorujem certifikované kurzy koučovania pre manažérov a teším sa vždy, keď aj vďaka nám na Slovensku pribúdajú koučovia s najvyššou medzinárodnou kvalifikáciou a manažéri s kvalitnými schopnosťami ako podporiť rast koučovacej kultury vo firmách.


Ako riaditeľka neziskovej organizácie Herklub pre onkologické pacientky po niekoľkých rokoch vidím, že prístup zameraný na riešenie a koučovanie je veľmi efektívne a prináša výsledky v akýchkoľvek životných situáciách.

O to viac som hrdá na to, že mám možnosť šíriť s mojimi kolegami túto myšlienku a nástroj ďalej. Nezáleži na tom, či v rámci manažérskych kurzov, manažérskeho koučovania, počas aktivít pre pacientov, alebo niekde celkom inde. Vidím v tom zmysel, kdekoľvek, kde sa stretnú ľudia a vedia, že chcú na sebe pracovať, plniť si sny, a rozvíjať svoj potenciál, alebo jednoducho byť lepším človekom.

Ku koučovaniu som sa dostala už po ukončení štúdia vo Veľkej Británii, kde som mala možnosť pracovať na projekte stres manažmentu v zdravotníctve.

Princípy koučovania som začala vnímať veľmi prirodzene už odkedy sa venujem práci s koňom a horsmanshipu.

Čo je pre mňa sebestačnosť?
Moje úplne prvé myšlienky sú, že sa cítim sebestačná už pri prvom nádychu, keď sa ráno prebudím, keď dokážem byť mamou celkom naplno aj napriek tomu, že od narodenia mojej dcéry som neprestala pracovať a plniť si sny. Ako svoju sebestačnosť vnímam aj to, keď viem, že v každom okamihu svojho života som si vždy dokázala nájsť dôvod na radosť. Sebestačnosť pre mňa znamená aj to, že viem, že som dôležitou súčasťou oveľa väčšieho celku. Aj moje vnímanie prírody a všetkého živého s veľkým rešpektom vidím ako súčasť sebestačnosti.

Prečítajte si ďalšie články z kategórie: