Ing. Stanislav Števo, PhD.

Stano hovorí: “Voda je základ života. Túto vetu počul asi každý z nás, len málokto jej rozumie a podľa nej sa aj správa – žije.” Viac o jeho práci nájdete na www.stevo.szm.com


 

Prvým prezentujúcim v sále “Škola permakultúry” bude náš každoročný, inak veľmi vtipný, hosť Ing. Stanislav Števo, PhD., ktorého prednáška, s názvom Víno, pivo alebo borovička –  vodná stopa života globalizovaných domov, bude pojednávať o vodnej stope bývania v globalizovaných domov pri napĺňaní základných životných potrieb jedinca (fyziologických potrieb, potreby bezpečia i sebarealizácie). Kvantifikáciou jednotlivých častí vodnej stopy sa zameriava na miesta s najväčšou spotrebou vody a prezentuje riešenia a spôsoby minimalizácie vodnej stopy.
Profesne sa venuje výskumu a návrhu trvalo udržateľných sídiel. Začiatkom roku 2012 sa mu podarilo „zachrániť“ 8 hektárový pozemok pred intenzívnym chemickým poľnohospodárskym využívaním – ničením. Jarou 2012 začal všetky práce s vytvorením prírodného rodového statku, kde sa pokúša spojiť prírodný, permakultúrny a bio-dynamický prístup pomocou techník vychádzajúcich zo zdravého sedliackeho rozumu.

Stano hovorí: “Voda je základ života. Túto vetu počul asi každý z nás, len málokto jej rozumie a podľa nej sa aj správa – žije.”

Viac o jeho práci nájdete na www.stevo.szm.com

Comments

comments

Vyučený v odbore “Operátor Ekotechnologických Zariadení” na chemickom učilišti. Nadšenec permakultúry, trvalo udržateľného hospodárstva a ekologického poľnohospodárstva. Zaoberám sa najmä Akvapóniou – technológiou, ktorá kombinuje chov rýb a pestovanie rastlín, ako aj možnosťou jej uplatnenia a prevádzkovania v našich klimatických podmienkach...

Publikované , aktualizované .
Prečítajte si ďalšie články z kategórie: