Program festivalu Permakultúra v meste na tlač (čiernobielo)

Veľká sála
09:00

Otvorenie festivalu (30min)

09:30

Duše domu – o krok dál (30min)

Ondřej Netík
10:00

Prestávka (30min)

10:30

Vývoj vidieckeho staviteľstva na Slovensku – Stavby v historickej kultúrnej krajine (30min)

Peter Brada
11:00

Prestávka (30min)

11:30

Obnov svoj dom (90min)

Zuzana Kierulfová, Marek Rabik, Michal Čorný, Peter Brada
13:00

Obedná prestávka – Prezentácie firiem z oblasti ekologického staviteľstva (75min)

14:15

Krst knihy Ako mať krásnu jedlú záhradu a nenadrieť sa (15min)

Zuzana Matúšová Girgošková
14:30

Roh hojnosti – cena Karola Končka (15min)

Marcel Antal, Radovan Trišč, Tibor Gajan
14:45

Prezentácia oceneného Rohom hojnosti (30min)

Marcel Antal
15:15

Prestávka (15min)

15:30

Môj permakultúrny projekt – Naše malé gazdovstvo (30min)

Rastislav Švec
16:30

Postav svoj dom (90min)

Bjorn Kierulf, Veronika Kotradyová, Peter Coch "Shaman", Rasťo Hriňák, Rastislav Švec
18:00

Prestávka (15min)

18:15

K sebe domov (45min)

Gabriela Dušková
19:00

Ukončenie programu (30min)

Workshopy
09:00

Prázdny priestor (60min)

10:00

Hlina v stavebníctve (30min)

Bývame zdravo, Marek Rabik
10:30

Prestávka (30min)

11:00

Ukážka tesárskeho remesla (30min)

Crmomani
11:30

Tesanie pred budovou (90min)

Crmomani
13:00

Obedná prestávka (120min)

15:00

Stavebné konštrukcie (30min)

Bývame zdravo, Marek Rabik
15:30

Prestávka (30min)

16:00

Hlinené dekorácie (90min)

Organica
17:30

Balenie stánkov a výstav (60min)

18:30

Príprava spoločnej večere (60min)

19:30

Spoločná večera (90min)

Škola permakultúry
09:00

Prázdny priestor (90min)

10:30

Organické roľníctvo a (nielen pôdne) mikroorganizmy (30min)

Timotej Szabo
11:00

Prestávka (30min)

11:30

Vyvýšené záhony, funkcie, mikrobiológia (30min)

Emil Polák
12:00

Vermi=Kompostovanie (nie len v domácnosti) (15min)

Radovan Matúš (DJ Tager)
12:15

Prestávka (15min)

12:30

Pojmy a dojmy o jedlých lesných záhradách (30min)

Katka Horáčková
13:00

Obedná prestávka – pohybové hry (90min)

Zuzana Donovalová
14:30

Prestávka (45min)

15:15

Permakultúra SK / Škola Permakultúry – čo sa udialo v roku 2018 (15min)

Václav Petráš, Martin Pavlovský
15:30

Kultúrno-spoločenská (sociálna) nadStavba stavieb (30min)

Robo Jankovich
16:00

Prestávka (15min)

16:15

Postavme spolu Školu Permakultúry (60min)

Paulína Urdová, Robo Jankovich, Marcel Antal, Martin Pavlovský
17:15

Prestávka (30min)

17:45

Nebojme sa chovu zvierat (60min)

Jozef Fekiač, Jana Klaudíniová, Marián Štefanko, Marián Bačík
18:45

Ukončenie programu (30min)